In Zoetermeer werkt Heembouw in opdracht van Syntrus Achmea Real Estate & Finance aan de verbouwing en renovatie van het kantoor van drinkwaterbedrijf Dunea in Zoetermeer. Twee tegen elkaar aan gebouwde ronde panden, die dateren uit het begin van de negentiger jaren, worden door Heembouw in bouwteam gerenoveerd en samengevoegd tot één pand. Een belangrijk onderdeel in het engineer & build traject is de gevel. Tijdens het traject is de engineering hiervan bij Heembouw ondergebracht. In dit tweede deel van een korte reeks blogs gaan we wat dieper in op het geïntegreerde ontwerp en realisatie van deze gevel.

 

28 en 29 mei was het 1e "Best Value Congres". Een initiatief van de Vereniging Best Value Nederland, dat de ruim 200 deelnemers met een gevarieerd programma een goed beeld gaf van de status van het Prestatie/Best Value denken in Nederland. Best Value is een manier van inkopen, waarbij het gaat om het maximaliseren van kennisinbreng van de potentiële leverancier, en niet om sec de laagste prijs. Door als inkopende partij tot in de kleinste details te beschrijven wat potentiële leveranciers moeten doen, ontneem je hen elke mogelijkheid om zich te profileren met innovatieve oplossingen en waarde toe te voegen voor de klant. Zonde, want op deze manier krijg je zelden of nooit de meest optimale invulling van je opdracht.

 

Bimmen kan je niet alleen!

donderdag, 16 mei 2013
Geschreven door
Categorie BIM

Door Bouwend Nederland, afdeling Leiden, zijn wij gevraagd een presentatie te geven over BIM in de praktijk. Uitgangspunt voor de presentatie is dat de toehoorders al bekend zijn met BIM/ 3d tekenen. Je vraagt je dan af: "Waarom vragen jullie ons, waarom Heembouw?" Dan het eerste wat je terug hoort: "omdat jullie BIM al in de praktijk toe passen". Een mooi compliment, onze collega's herkennen ons al in de markt als één van de voorlopers op het gebied van BIM. En wij Bimmen dan ook weer op onze geheel eigen wijze.

Daar willen we dan ook wel graag iets over vertellen. Samen met onze sr. architect Martijn Glas heb ik een presentatie gegeven over onze visie op BIM in de praktijk. We horen in de markt best vaak vertellen: "wij Bimmen" en dan blijkt dat er een 3d model getekend wordt. Of er wordt gezegd: "de bouwaanvraag is volledig in Bim gedaan!" Het eerste wat ik dan denk is: "O ja, wie hebben er dan allemaal al aan meegewerkt?"

 

Hoe word je echt “social”?

woensdag, 10 april 2013
Geschreven door
Categorie Algemeen

Social Media in B2B marketing

8 april was een belangrijke dag voor Heembouw. We stonden in de finale van de IndustrialSocialMedia Award. Ging onze case het winnen van die van de andere finalisten? We hadden goede hoop en deze bleek terecht. We hebben gewonnen en mogen ons een jaar lang “best in class social media company noemen”. Graag willen wij onze case delen ter inspiratie voor andere bedrijven in de technische industrie. Want gebruik maken van social media in de B2B lijkt een hele klus om goed te organiseren, maar kunnen wij uit ervaring vertellen, het is vooral een kwestie van doen. 

 

In Zoetermeer renoveert Heembouw in opdracht van Syntrus Achmea Real Estate en Finance, vertegenwoordigd door Local, een kantoorpand voor Dunea. Bij dit project worden twee bestaande kantoorgebouwen volledig gestript en samengevoegd tot één volledig gerenoveerd kantoorgebouw met een oppervlakte van ca. 9.500 m². Duurzaamheid staat bij dit project hoog in het vaandel. Zo wordt 70% van het materiaal dat van de bestaande panden wordt gedemonteerd hergebruikt. Van de overige 30% wordt 95-98% gerecycled. In dit eerste deel van een korte reeks blogs gaan we wat dieper in op het hergebruik van de betonconstructie en de techniek hierachter.

 

Elk einde kent een nieuw begin

woensdag, 20 maart 2013
Geschreven door

Wat gaat de tijd toch snel! Het lijkt nog als de dag van gisteren dat ik bij Heembouw als Lean Manager aan de slag ging, als eerste in Nederland bij een bouwbedrijf. Nu, 4,5 jaar later, heb ik besloten een nieuwe uitdaging aan te gaan: het schrijven van een boek! Dat boek gaat – hoe kan het ook anders – over lean en dat vertaald naar de bouwwereld.

Daarnaast heb ik het mijn persoonlijke opdracht gemaakt om het in november 2012 opgerichte Lean Construction Netwerk Nederland (LCN-NL) verder te professionaliseren, zodat we onze missie ook gaan waarmaken. Dat is: Onderwijs, onderzoek en bouwketen verbinden en kennis over lean voor de bouw verbreden, verdiepen en verhelderen. Mooie persoonlijke uitdagingen!

 

Nieuwbouw Rhenus Logistics meest duurzame DC

dinsdag, 19 februari 2013
Geschreven door
Categorie Duurzaam bouwen

In opdracht van belegger Dok Vast realiseert Heembouw op bedrijventerrein Ekkersrijt in Son en Breugel een nieuw DC voor logistiek dienstverlener Rhenus Contract Logistics. Dit nieuwe bedrijfspand omvat circa 57.000 m2 en is ontworpen door Habeon Architecten. Het nieuwe distributiecentrum wordt in samenwerking tussen de Heembouw vestigingen Roelofarendsveen en Breda gebouwd.

 

BIM - waar staan we nu?

maandag, 28 januari 2013
Geschreven door
Categorie BIM

Na een aantal blogs gedurende vorig jaar over BIM, is het nu een goed moment om hier een jaaroverzicht van te maken. Waar zijn we begonnen en waar staan we nu?

Vanuit onze LEAN organisatiestructuur zijn we gewend jaarlijks A3 kaarten te ontwikkelen, met daarop onze Focus voor het komende jaar. Mooi om aan het begin van 2013 weer eens terug te kijken wat we het afgelopen jaar hiervan waar gemaakt hebben.

 

De lean filosofie is een afgeleide van Toyota’s manier van denken en werken. Centraal staat daarbij een continu verbeterende en lerende organisatie. Begin jaren ’90 is de eerste vertaling gemaakt van lean production naar de bouw, resulterend in lean construction. In 1997 is er een non-profit onderzoeksorganisatie opgericht, het Lean Construction Institute, om de lean filosofie in de bouw verder te verspreiden en te blijven ontwikkelen. Daarvan zijn ondertussen in verschillende landen soortgelijke ‘institutes’ gestart. Ook in Nederland is er nu zo’n initiatief: Lean Construction Netwerk Nederland (LCN-NL).

 

Scholieren en studenten verdienen alle aandacht

woensdag, 05 december 2012
Geschreven door
Categorie MVO

Steeds vaker verschijnen er berichten in de media dat het voor veel scholieren en studenten in de huidige markt lastig is om aan een stagebedrijf te komen. Een uitgelezen kans om onszelf voor te stellen als dé ideale stageplek.

Heembouw schenkt veel aandacht aan scholieren en studenten die carrière willen maken in de bouwbranche. Volg je een administratieve, secretariële of inkoopopleiding? Ook daar zijn stage mogelijkheden voor binnen onze organisatie. Wij bieden dan ook diverse mogelijkheden op dat gebied en de juiste begeleiding. Afhankelijk van de opleiding die een student volgt zijn er binnen Heembouw verschillende manieren om invulling te geven aan een stageplek. Het kan gaan om een snuffelstage, een meeloopstage, een minor periode of een afstudeeropdracht.

 

Presentatie e-fulfilment onderzoek BCI op stand Heembouw

maandag, 19 november 2012
Geschreven door
Categorie Algemeen


Steeds meer nationale én internationale e-fulfilment distributiecentra naar Nederland.

Met een sterk groeiende binnenlandse e-commerce markt en toenemende grensoverschrijdende e-commerce verkopen is de verwachting dat Nederland de komende jaren een flink aantal nationale en internationale distributiecentra mag verwelkomen. Het gateway to Europe-argument dat zo succesvol is geweest voor "gewone" distributiecentra zal dus ook steeds meer voor e-commerce distributie gaan gelden.

 

Heembouw op de bühne

woensdag, 31 oktober 2012
Geschreven door

We merken dat Heembouw steeds meer bekendheid krijgt om haar reeds 8 jaar ervaring met lean. In de beginjaren hebben we hier bewust niet veel over gesproken, omdat we van mening zijn dat je eerst ervaringsdeskundige moet zijn. Tegenwoordig zegt elke partij die een planning met post-its heeft geplakt dat ze een lean bouwer zijn... Ongetwijfeld komt het moment en scheidt het kaf zich van het koren. Wij presenteren daarom graag lean zaken die verder gaan dan alleen het plannen. Dat hebben we afgelopen periode weer vaak mogen doen op verschillende podia.

 

Samenwerking met leveranciers is een belangrijk onderdeel van Lean Bouwen. Een goede samenwerking met onze leveranciers levert meer waarde voor klant, leidt tot nieuwe ideeën, een efficiënt proces en kostenbeheersing. Ons leveranciersmanagement is gericht op meer kennisdeling en het continu verbeteren en afstemmen van elkaars processen. In jaarlijks terugkerende bijeenkomsten met de voorkeurleveranciers wordt met elkaar besproken hoe de samenwerking verloopt en wat we over en weer kunnen doen om de samenwerking nog verder te  verbeteren. Dit heeft er ondermeer toe geleid dat Heembouw Lean-trainingen organiseert voor haar voorkeurleveranciers.

 

Op weg van Little BIM naar Big BIM

donderdag, 13 september 2012
Geschreven door
Categorie BIM

Langzaam aan nemen we steeds grotere stappen in de ontwikkeling van ons BIMmen. Zoals elke organisatie begin je wanneer je gaat BIMmen met Little BIM. Bij Heembouw was dat in 2010. We zijn eerst maar eens intern gaan kijken wat de mogelijkheden zijn en tegen welke beperkingen we aan liepen. Binnen Heembouw hebben we een eigen architectenbureau: Habeon Architecten. Dit maakt de opstap naar BIM een stuk makkelijker. Er is een ander tekenprogramma gekozen in 2010 en vanaf halverwege 2011 is Habeon Architecten volledig overgestapt op Revit Architecture. Alle projecten worden volledig in 3d modellen ontworpen en uitgewerkt. Het afgelopen jaar hebben we deze stap doorontwikkeld in het creëren van een eigen specifieke modellenbibliotheek en de ontwikkeling van verschillende uittrekstaten.

 

De lean filosofie is breed toepasbaar. Zo is het vooral bekend uit de productieomgeving, maar gebruiken wij het in een projectomgeving (de bouw). Voor beide omgevingen is de informatievoorziening van goot belang. In veel omgevingen gebeurt dat niet erg ‘lean’: vol verspillingen, niet visueel, niet gestandaardiseerd en zijn systemen niet bewezen betrouwbaar.
Dat kan beter, zeker met de lean filosofie in het achterhoofd.

Informatie is nodig om zelf bij te kunnen sturen
Gaan we bijvoorbeeld op reis, dan hebben we gegevens nodig waarmee we kunnen sturen. We willen weten wat het doel is, hoe we daar moeten komen, of we op de goede weg zijn en of bijsturende acties het gewenste effect hebben. We doorlopen continu een Plan-Do-Check-Act (PDCA) cyclus.

Maar gegevens zijn pas waardevol wanneer ze relevant zijn, op het juiste moment en op de juiste plek worden aangeleverd (Just-in-Time) en als het informatief wordt gebracht, net als bij het autorijden en het gebruik van de navigatie.

 

Interactief Heembouw magazine met Layar

maandag, 16 juli 2012
Geschreven door
Categorie Algemeen

Traditioneel verschijnt gemiddeld 2 keer per jaar ons eigen personeelsblad “Heembouw magazine”. Inmiddels zijn we al weer toe aan nummer 46. En dat nummer is een bijzondere uitgave voorzien van interactieve content door gebruik te maken van Layar. Hoezo: de bouw is niet innovatief?

De bouw wordt steeds innovatiever met gebruik van nieuwe media, en wij zeker. We hebben met gebruik van Layar Creator ons eigen Heembouw Magazine voorzien van interactieve content. De Layar Creator is een nieuwe service van Layar en tot 1 augustus geheel gratis te gebruiken. Voor ons een mooie aanleiding voor een experiment om te leren en ervaren hoe Layar werkt en de mogelijkheden die het biedt te ontdekken.

 

De afgelopen jaren neemt de interesse in Lean een enorme vlucht, waarbij wij regelmatig gevraagd worden iets te vertellen over onze ervaringen. Dit doen wij graag, maar de tijd is er gewoonweg niet om aan alle verzoeken te voldoen. Vandaar dat wij de gelegenheid wilden bieden om nader kennis te maken met Lean Bouwen volgens Heembouw op een speciale informatiemiddag.

We hebben eerst degenen aangeschreven die al eerder belangstelling hadden getoond in Lean Bouwen, vooral studenten. Na een berichtje op Linkedin en een berichtje op twitter, verwijzend naar onze website, hadden we in totaal al snel 28 belangstellenden (studenten, leveranciers, adviseurs en bouwers). Een mooi aantal dat we zodoende konden verdelen in twee groepen zodat beide groepen ook onze nieuwe Toyota Game konden spelen.

 

Dé oplossing voor uw leegstand, ons antwoord

donderdag, 07 juni 2012
Geschreven door
Categorie Duurzaam bouwen

Op bedrijventerrein ‘De Isselt´ heeft NSI een leegstaand kantoorgebouw van ca. 6.658 m² vvo, bestaande uit 7 bouwlagen, met daarbij een terrein met 153 parkeerplaatsen. Het onder architectuur gebouwde object bestaat uit drie cilindervormige torens met een gezamenlijke kern. Met zijn opvallende ronde vormen is het gebouw een herkenbaar element op het bedrijventerrein. De redevelopment competitie vraagt marktpartijen met een plan te komen tot herontwikkeling van deze locatie.

 

Dé oplossing voor uw leegstand

maandag, 04 juni 2012
Geschreven door
Categorie Duurzaam bouwen

We vertellen niets nieuws wanneer we stellen dat de Nederlandse kantorenmarkt onder druk staat. De markt kampt met een structureel overaanbod en een toenemende leegstand. Aan de andere kant is er ondanks het ruime aanbod nog steeds vraag naar kantoorruimte van goede kwaliteit en op goede locaties. Kansen dus voor renovatie van kantoorpanden op een goede locatie, al dan niet in combinatie met een functiewijziging.

 

In april 2012 werden de eerste woningen van het project de Bron in Amersfoort, bestaande uit 57 Optimaal Woningen en 24 appartementen, opgeleverd. Tot volle tevredenheid van de opdrachtgever Alliantie. Ruim twee weken voor de oplevering nodigde Heembouw al haar projectleveranciers uit voor een rondetafelgesprek. Om te evalueren, maar vooral ook om te brainstormen over de vraag hoe in toekomstige projecten gezamenlijk nog meer klantwaarde gerealiseerd kan worden. Een uitdagende vraag waarover in alle openheid met elkaar van gedachten gewisseld werd.

 
Pagina 1 van 3